Wizyta na siłowni kojarzy się jednym z czymś przyjemnym, a innym z przykrą koniecznością odbycia ćwiczeń. Skupianie się na treningu utrudnia nieodpowiedni strój. Na strój sportowy składają się  nie tylko topy, bluzki, czy bluzy, ale również wygodne legginsy, które powinny dawać pełną swobodę użytkowania podczas ćwiczeń. Jak wybrać odpowiednie legginsy damskie do ćwiczeń?

Jak wybrać najlepsze legginsy sportowe?

Dobrej jakości legginsy sportowe powinny spełniać kilka warunków, aby można je było uznać za odpwiednie. Do cech tych należy:

  • odpowiednia długość,
  • materiał nieprześwitujący,
  • wykonanie z oddychającej dzianiny,
  • możliwość rozciągnięcia,
  • wysoki stan,
  • miękka gumka w pasie.

Odpowiednie legginsy powinny dawać pełną swobodę użytkowania. Podczas ćwiczeń, bardzo często wykonuje się gwałtowne ruchy, które mogą doprowadzić do pęknięcia materiału lub prześwitywania ciała. To zmniejsza poczucie pewności siebie i wprowadza w poczucie wstydu. Wszystko to prowadzi do niskiej samooceny i braku chęci do ćwiczenia. To dowodzi temu, jak bardzo ważny jest odpowiedni strój na siłownię.

Legginsy nie tylko na siłownię

Ze względu na wygodę użytkowania, legginsy stosowane są często, jako codzienny strój. Takie modele powinny mieć również wszystkie cechy legginsów na siłownię. Jak sama nazwa sklepu wskazuje, oferowane produkty są dopasowane tak, jak druga skóra, dlatego warto wybrać je na siłownię, fitness i na co dzień. Podczas wyboru warto dokonać swoich pomiarów, gdyż częstym zjawiskiem w przypadku wyboru złego rozmiaru, jest nieprzyjemne obcieranie w kroku, które prowadzi do podrażnień. Dzięki nieprześwitującemu materiałowi można zakładać dowolną bieliznę, a nic nie zostanie zauważone. Bardzo ważne jest też staranne szycie spodni tak, aby podczas ćwiczeń nie pękły na przykład w kroku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)