Odzież wyprodukowana z polaru, zawiera niezwykle dobre właściwości. Przed wszystkim jest on bardzo tani, zatrzymuje ciepło stąd jest doskonały na dalekie wyprawy w chłodne dni. I co równie istotne jest dosyć lekki.

W laboratoriach nieustannie pracują nad nowoczesnymi dzianinami, które będą miały nowoczesne właściwości. Jednak prace idą bardzo mozolnie i trudno jest wynaleźć lepsza dzianiną i tańszą niż bardzo powszechny. Polar nie jest idealny, jednak ma wiele zalet i jest przede wszystkim tani, a to jest bardzo ważne. Obecnie polar używany jest najczęściej do produkcji odzieży zimowej czy też jesiennej. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie polara. Polar stosuje się się także do produkcji czapek, rękawiczek, śpiworów czy też bardzo ciepłych koców. Cienki polar sprawdza się także jak bielizna. To właśnie z polara jest produkowana bielizna termoaktywna, która ma mnóstwo ważnych właściwości. Polar w formie bielizny jest wykorzystywany przeważnie przez sportowców. Taka bielizna nie pozwala na przegrzanie się ciała.
Właściwości polaru
Polar także doskonale odprowadza pot na zewnątrz i nie doprowadza do zbytniego oziębienia ciała. W odzieży zimowej, polar jest wręcz nie zastąpiony. Jest to głównie materiał ocieplający, ale nie tylko. Polar nie moknie bo jest całkowicie sztuczną dzianiną. Jest to bardzo dobra właściwość, bo dzięki zastosowaniu specjalnej membrany, można uzyskać całkowicie nieprzemakalną odzież. Polar to także dzianina bardzo lekka, to także bardzo ważna jej cecha. Złożony nie zajmuje także zbyt wiele miejsca, dzięki temu można zabrać go w każde miejsce. Z tego powodu, polar stał się niezwykle popularny w różnego rodzaju wyprawach górskich. Jest zabierany na każdą wyprawę w wysokie góry.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)