Miękki materiał, charakterystyczna „ antenka ”- chyba każda kobieta ma go w swojej szafie. Co sprawiło, że podbił światową modę i został na dłużej? Oto, krótka historia beretu. Imitacje beretu były znane już w starożytności. Jednak upowszechnienie tego nakrycia głowy nastąpiło w XV wieku. Beret został doceniony przez wykształconych mężczyzn. Pablo Picasso nawet namalował obraz „ Kobieta w czerwonym berecie ”. Dopiero w XX wieku kobiety pozwoliły sobie na zakup tych czapek damskich. Modę na berety wypromowała także Marlena Dietrich. Kobiety pokochały te nakrycia głowy za to, że można do nich doszywać swoje ulubione aplikacje – koraliki, cekiny, a nawet ćwieki. Obecnie berety stanowią część ubiory wojska na całym świecie. Najczęściej występują w wersji dzianinowej, moherowej lub aksamitnej.

Do czego pasuje beret?
Zarówno te eleganckie aksamitne, jak i mniej formalne filcowe będą się dobrze prezentować z płaszczem w dowolnym fasonie. Na ulicach królują ciemne płaszcze, więc kolorowe czapki damskie dodadzą stylizacji fantazji. Beret dobrze wygląda z połączeniu z ciepłym, długim swetrem a nawet sportową kurtką. Jak widać, możliwości jest z pewnością wiele, a wszystko to zależy od naszego gustu i upodobań. Sprawdzi się przy pociągłej twarzy, a wysokie czoło optycznie skróci. Ciekawym rozwiązaniem jest przyczepienie do beretu ulubionej broszki. Jeśli znudzi się to połączenie nie trzeba będzie niczego pruć, czy zszywać od nowa. Najlepszą fryzurą pod beret ( tak jak w przypadku innych czapek damskich) będzie niski kok lub rozpuszczone lekko falowane włosy.
Nie każda kobieta pamięta o tym, że kolorowy beret pełen aplikacji powinien być dominującym elementem stroju. Kilka kolorowych akcesoriów nie dodaje szyku. Lepiej dobrać ciemne rękawiczki niż narazić się na kicz. Te czapki damskie nie wyglądają korzystnie przy okrągłej twarzy. Połączenie puchowej kurtki i beretu sprawi, że będzie się wyglądać młodziej, ale też mniej poważnie . To nakrycie głowy nie sprawdzi się, gdy ktoś nie lubi wyglądać ekstrawagancko.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)