Chcesz się oświadczyć swojej dziewczynie? Nie wiesz, jak to zrobić? W sieci znajdziesz wiele inspirujących pomysłów, które sprawią, że z pewnością powie „tak”. Najważniejszym punktem oświadczyn jest jednak pierścionek, i to od niego należy zacząć wszystkie przygotowania do oświadczyn. Pierścionki zaręczynowe to przede wszystkim pierścionek z brylantem, szafirem, szmaragdem czy innym kamieniem szlachetnym. Pierścionki zaręczynowe powinny powstać ze szlachetnych metali i kamieni szlachetnych. W grę wchodzi bowiem nie tylko trwałość takiego pierścionka, ale także jego symboliczne znaczenie.

Brylant to najtwardszy metal ze względu na swoje właściwości wykorzystywany nie tylko w jubilerstwie. Kamień ten jest trwały i mocny. Pierścionek z brylantem oznacza zatem wieczną miłość, a także zgodę, pojednanie, niezniszczalność, czystość, jedność czy perfekcję. To więc jeden z powodów, dlaczego najchętniej obdarowujemy ukochane osoby biżuterią z brylantami.

Piękne pierścionki zaręczynowe mogą być oczywiście nie tylko z brylantami, ale także na przykład z innymi kamieniami szlachetnymi, których znaczenie również jest niezwykle ciekawe. Szmaragd, który również może być kamieniem w pierścionku zaręczynowym, oznacza prawdziwą miłość, szczęście, zaufanie, siłę. Czerwony rubin natomiast oznacza odwagę, miłość, namiętność. Podobno jego funkcją jest także chronienie przed zdradą. Kolejny kamień szlachetny, który bardzo często ozdabia pierścionki zaręczynowe, to nieśmiertelny szafir. Kamień ten przynosi cierpliwość, co pozwala wytrwać w miłości, wzmocnić ją. To także kamień mądrości, prawdy i sprawiedliwości.

Naturalnie pierścionek zaręczynowy może składać się z kilku kamieni. Jeden duży kamień centralny może być otoczony mniejszymi. Pierścionek taki wygląda pięknie i ma bogatą symbolikę. Mimo to najchętniej w salonach jubilerskich La Marqueuse wybierany jest pierścionek z brylantem. Brylanty mają dobrą prasę, to kamienie, które rozsławiła sama Marilyn Monroe, śpiewając, że diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)